شیوه تدوین پایان نامه و گزارش کارآموزش ویژه دانشجویان کارشناسی ناپیوسته

قابل توجه دانشجویان کارشناسی ناپیوسته که در ترم جاری دروس کارآموزی و پروژه را اخذ نموده اند:

 پس از هماهنگی با استاد راهنما ارائه فایل و موارد ذیل تا تاریخ 93/9/30 به دفتر ارتباط با صنعت گروه مربوطه الزامیست:

 1.تهیه پایان نامه مطابق با "شيوه تدوين پايان نامه " که قابل دانلود می باشد در حداقل 70 صفحه.

 2.تهیه گزارش کارآموزی در حداقل 60 صفحه و تکمیل فرمهای مربوطه

 3.تهیه فایلهای پایان نامه و کارآموزی در قالب Word2007  و PDF  بر روی Cd(فایلهای Word و PDf در هر دو CD رایت گردد)

                                      با تشکر – مدیر گروه فنی و مهندسی

قابل توجه فارغ التحصیلان

دانشجویان گرامی جهت تسریع در انجام مراحل فارغ التحصیلی یک ترم  قبل از فارغ التحصیل شدن نسبت به تهیه تائیدیه تحصیلی مدرک دیپلم اقدام نمایند. برای این منظور کپی آخرین مدرک تحصیلی خود(دیپلم/پیش دانشگاهی)را به دفاتر پستی محل زندگی خود برده و فرم تائیدیه تحصیلی را کامل و ارسال می نمایندلازم به ذکر است تهیه تائیدیه تحصیلی و همچنین آنچه در ادامه مطلب قابل مشاهده می باشد، جهت انجام مراحل فارغ التحصیلی لازم است.

سامانه اینترنتی دانشگاه

دانشجویان گرامی جهت دریافت کارت ورود به جلسه  و همچنین مشاهده نمرات پس از تسویه کامل مالی از طریق سامانه اینترنتی اقدام نمایند.

جهت ورود به سامانه اینترنتی از شماره دانشجویی به عنوان نام کاربری و از شماره شناسنامه به عنوان رمز عبور استفاده نمایند. لازم به ذکر است جهت استفاده از سامانه اینترنتی کامل و تائید نمودن اطلاعات فردی که در صفحه آغازین سامانه قابل رویت می باشد،  لازم الاجراست، لذا پس از کامل نمودن اطلاعات خود آن را تائید و سپس به صفحات دیگر مراجعه نمائید. 

تقویم دانشگاه

    جدول زمانبندی نیمسال تحصیلی 2-98-97

 ثبت نام(اینترنتی):97/11/06تا97/11/11

 حذف و اضافه(اینترنتی):97/11/27تا97/12/2

 شروع كلاسها: 97/11/13پايان كلاسها: 98/03/23

 شروع امتحانات: 98/3/25پايان امتحانات:98/04/06

 دانشجویانی که در نیمسال 1-98-97مشروط می باشند مجاز به اخذ 14واحد می باشند

 دانشجویان جهت مشاهده دروس ارائه شده به سامانه اینترنتی مراجعه نمایند

آموزشی

    دانشجویانی که دروس کارآموزی و پروژه را درترم 1-98-97اخذ نموده اند موظف به تحويل

  دانشنامه و گزارش كارآموزي تا97/10/30 به دفتر ارتباط با صنعت مي باشند.

  جهت صدور تائیدیه تحصیلی ارائه اصل مدرک کاردانی(دانشنامه)الزامیست

    فکس:389232-086 تماس آموزش:38229236-086

 شماره تماس مالی:38229233-086 دفتر ریاست: 38229230-086

 

فرهنگی

 شماره تماس دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامی مرکز شازند38229238-086 می باشد

  

فهرست اصلی

آمار سایت

بازدیدکنندگان
333
مطالب
55
نمایش تعداد مطالب
843743

حاضرین در سایت

ما 26 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


معرفي دفتر فرهنگ

معرفي دفتر فرهنگ

حديث روز(در محضر بزرگان):

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا.؛

هیچ بنده ‏اى حقیقت ایمانش را کامل نمى ‏کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین‏ شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت‏ها و بلاها. (بحار الانوار، ج 78، ص 339، ح1 )

معرفي دفتر فرهنگ اسلامي                                          

حوزه معاونت فرهنگي در دانشگاه آزاد اسلامي وظيفه برگزاري و انجام فعاليت‌هاي فوق برنامه، جهت ارتقاء سطح كيفي و كمي فعاليت‌هاي ديني و فرهنگي را در دانشگاه دارد.

قابل ذكر است كه فعاليت‌هاي فرهنگي دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامي شازند منحصر به قشر خاصي از دانشجويان نيست و همه عزيزان با هر نوع توانمندي و سليقه مي‌توانند در چارچوب مقررات و قوانين، به این دفتر دست همكاري دهند.

انقلاب اسلامی

اخلاص، ایثار، زهد، استقامت در راه هدف، تواضع، محبت و دشمنی در راه خدا، کوشش و تلاش در ابراهیم گونه شدن،

برای خدا زیستن و برای خدا مردن، به لقاءاللّه عشق ورزیدن و بسیاری از مسایل عرفانی و آسمانی، اسلام، این دین همیشه جاویدان را در اندیشه های آماده و دل های مشتاق جوانان زنده کرد. باشد که این ارزش ها را پاس بداریم و قدر دستاوردهای انقلاب اسلامی را بدانیم.

دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامي شازند

امام خمينی (ره) :

- اين رمز را بفهميم که وحدت کلمه رمز پيروزي است.شياطين بين صفوف شما تفرقه نيندازند.

- عواطف ملت ايران به دوش من بار گراني است که نمي توانم جبران کنم.

- ما پيروزيمان وقتي است که دست اين اجانب از مملکتمان دور شود.

صحيفه امام  ج 4 ص 280

 

رمز پیروزی انقلاب اسلامی از دیدگاه امام خمینی (ره )

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، طولی نکشید که پرتوهای معنوی این بارقه الهی، مرزهای جغرافیایی را در نوردید و مسلمانان جهان را از خواب غفلت بیدار کرد و رستاخیز اسلامی را در سراسر جهان پدید آورد. امام خمینی رحمه الله در معرفی انقلاب اسلامی و بیان رمز پیروزی آن فرمودند: «... این قیام، قیام حق بر باطل بود. قیام عبودیت بر طاغوت بود. قیام انسانیت بر توحّش بود. رمز پیروزی ما در این بود که نهضت ما جنبه معنوی و اسلامی داشت.... این هدیه غیبی بود که [خداوند] به ما داد. این استقلالی که خدای تبارک و تعالی به ما داده و دست اجانب را کوتاه کرده، برای خاطر آن قدرت ایمان و وحدت کلمه بود».

عوامل پیروزی انقلاب اسلامی (نقش مردم )

بدون شک نقش مردم در به ثمر رساندن انقلاب اسلامی ایران بر کسی پوشیده نیست. مردم بودند که با حماسه های بزرگ خویش، نظام ستمشاهی را به زباله دان تاریخ فرستادند. پس از انقلاب نیز همین مردم به پیروی از رهبر خویش، با حضور در انتخابات متعدد، پایه های نظام اسلامی را محکم کرده و با تشکیل سپاه، کمیته، جهاد، دادگاه های انقلاب و...، به مقابله با تهدیدها رفتند و هم زمان با بازسازی کشور پرداختند. بالاترین نوع مشارکت مردم در انقلاب، شرکت در جنگ هشت ساله عراق برضد ایران بود؛ جنگی که قدرت های استبکاری باتمام تجهیزات نظامی بر ضد انقلاب نوپای ایران سازمان دادند و این مردم بودند که به حکم دفاع از اسلام و میهن اسلامی، این بار نیز بدون هیچ گونه چشم داشتی، به جبهه ها روی آوردند و بانثار جان خود و شکستِ خفّت بار دشمن، چشم جهانیان را خیره کردند.

صحيفه امام  ج 4 ص 280
ولایت فقیه

میراث گران بار حضرت امام (ره ) است
که ستون اصلی انقلاب ، ضامن تداوم حرکت اسلامی و تحقّق ارزش ها در سطح جامعه به شمار می آید
ترویج اسلام ناب

انقلاب اسلامی ایران، نتایج و دستاوردهای بسیار مهمی به همراه داشته است. اعزام مبلّغ به کشورهای اسلامی؛ تشکیل مدارس علوم دینی، به ویژه در کشورهای آفریقایی؛ پذیرش طلاب و دانشجویان علوم دینی از مسلمانان سراسر جهان برای آموزش و تربیت؛ تشکیل مدارس علوم دینی و مراکز دانشگاهی برای تحصیل مسلمانان و مستضعفان جهان، از جمله تشکیل مرکز جهانی علوم اسلامی و دانشگاه بین المللی امام خمینی؛ ایجاد خانه های فرهنگ در کنار سفارت خانه های جمهوری اسلامی؛ ارتباط فعّال فرهنگی با کشورهای مسلمان و جهان سوم از راه اعزام هیأت های فرهنگی و دعوت از شخصیت های علمی و فرهنگی؛ برگزاری سمینارهای مختلف دینی ـ فرهنگی به مناسبت های مختلف؛ و...، همه و همه از برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است.
نقش مردم در پیروزی و حفظ انقلاب از دیدگاه  مقام معظم رهبری
مقام معظم رهبری، درباره حضور مردم و نقش آن ها در پیروزی و حفظ انقلاب اسلامی چنین می فرمایند: آن ها [قدرت های بزرگ] نمی دانند که با نظام ما که نه در لفظ و بیان، بلکه در حقیقت و واقعیت به مردم متکی است، چگونه مقابله کنند. قدرت ما از منبعی سرچشمه می گیرد که آن ها از درک آن عاجزند. در دنیا هیچ کس جرأت تعرّض به ما را ندارد و تنها مانعی که جلوی این تعرض را گرفته است، اتّکای ما به مردم و حضور همه جانبه مردم در صحنه است. مردمی که در کالبد نظام جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، در دیگر نظام ها نیست.
حضور فعّال جوانان
یکی از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی، حضور فعّال و پر نشاط جوانان در صحنه های انقلاب بود. برگ های کتاب تاریخ انقلاب شکوه مند اسلامی ایران، سرشار از ایثار و فداکاریِ جوانانِ حماسه ساز این ملت سلحشور است که با پایمردی و نثار جان خود، در راه سرنگونی رژیم وابسته و جنایت کار ستم شاهی قیام کردند وپرچم پیروزی اسلام را بر فرازایران برافراشتند. در دوران انقلاب و روزهای مبارزه، در ایّام سازندگی و روزهای جنگ، و همیشه و همه جا، جوانان وآینده سازان این مملکت، دوشادوش یکدیگر جهاد کردند و با حضور مستمر در صحنه های مختلف، از انقلاب خود پاسداری نمودند.
اهداف انقلاب اسلامي :
1.استقلال و آزادی
استقلال و آزادی، از مهم ترین اهداف انقلاب اسلامی است. قانون اساسی جمهوری اسلامی، در اصل های متعددی، به جایگاه رفیع استقلال و آزادی اشاره دارد. ضمن این که در اصلی جداگانه، این دو موضوع را لازم و ملزوم یکدیگر می داند و اجازه نمی دهد فرد یا گروهی، به نام آزادی، به استقلال کشور لطمه وارد کند یا برعکس، هیچ مقامی به نام حفظ استقلال، آزادی های مشروع را سلب کند. در قانون اساسی آمده است: «در جمهوری اسلامی ایران، آزادی و استقلال و وحدت و تمامیت ارضی کشور از یکدیگر تفکیک ناپذیرند و حفظ آن ها وظیفه دولت و آحاد ملت است. هیچ فرد یا گروه یا مقامی حق ندارد به نام استفاده از آزادی، به استقلال سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، نظامی و تمامیت ارضی ایران کم ترین خدشه ای وارد کند و هیچ مقامی حق ندارد به نام حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور، آزادی های مشروع را هرچند با وضع قوانین و مقررات سلب کند».
تعلیم و تربیت جامعه انسانی
تعلیم و تربیت انسان ها، یکی از اهداف آشکار انقلاب اسلامی به شمار می آید. تعلیم به معنای آموزش و تبلیغ احکام الهی، نشر آن در جامعه و آشنا ساختن انسان ها به وظایف و مسؤولیت های شرعی و اخلاقی است. تربیت هم به معنای آن است که انسان
گسترش فرهنگ قرآنی
یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی، گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه است. رهبر معظم انقلاب در این زمینه می فرمایند: «مردم ایران، عاشق قرآن هستند و انقلاب اسلامی، راه را برای پیوستن جوانان و نوجوانان به کاروان عاشقان قرآن کریم گشوده است و امروز، روح قرآنی حاکم بر کشور است و جاذبه قرآن کریم، جوانان و نوجوانان را مجذوب محافل قرآنی کرده است. ایران اسلامی، متّکی به معارف قرآن است و نظام اسلامی، در تلاش است که معارف قرآنی در سطح عموم مردم گسترش یابد؛ زیرا در این صورت، ایران اسلامی شکست ناپذیر خواهد بود».
امروز، روح قرآنی حاکم بر کشور است و جاذبه قرآن کریم، جوانان و نوجوانان را مجذوب محافل قرآنی کرده است. ایران اسلامی،
متّکی به معارف قرآن است و نظام اسلامی، در تلاش است که معارف قرآنی در سطح عموم مردم گسترش یابد.
بالا بردن سطح آگاهی
بالا بردن سطح آگاهی مردم، بزرگ ترین دستاورد انقلاب اسلامی است. انقلاب با گسترش مراکز آموزشی و تربیتی، افزایش و گسترش کتاب ها و نشریات، تأسیس کتاب خانه ها، ایجاد انگیزه برای مطالعه و کتاب خوانی، برگزاری نمایشگاه های بین المللی کتاب، و نیز اهدای جوایز به نویسندگان برجسته و تشویق آنان، قدم در راه گسترش و تقویت آگاهی مردم برداشت. انقلاب به ویژه در آموزش و آگاهی بخشی در زمینه های سیاسی، نظامی و صنعتی به نسل جوانِ انقلابی، نقطه عطفی در تاریخ جامعه ایران به شمار می رود.
احیای ارزش ها
انقلاب اسلامی در بعُد خودسازی، عرفان و اخلاق، اُفق های روشنی در روح جوانان ایجاد کرد و مسایلی را که روزگاری افسانه به نظر می رسید، تحقق بخشید. اخلاص، ایثار، زهد، استقامت در راه هدف، تواضع، محبت و دشمنی در راه خدا، کوشش و تلاش در ابراهیم گونه شدن، برای خدا زیستن و برای خدا مردن، به لقاءاللّه عشق ورزیدن و بسیاری از مسایل عرفانی و آسمانی، اسلام، این دین همیشه جاویدان را در اندیشه های آماده و دل های مشتاق جوانان زنده کرد. باشد که این ارزش ها را پاس بداریم و قدر دستاوردهای انقلاب اسلامی را بدانیم.جهت فکری و اخلاقی پرورش یافته، استعدادهایشان شکوفا گردد. این دو امر اساسی یعنی تعلیم و ای بلند بعثت پیامبر صلی الله علیه و آله بوده است.
امام خمینی رحمه الله ، معمار بزرگ انقلاب اسلامی، در این باره می فرماید: «تمام گرفتاری هایی که ما در طول این مدت تاریخ داشتیم، بهره برداری از جهالت مردم بوده؛ جهالت مردم را آلت دست قرار دادند و برخلاف مصالح خودشان تجهیز کردند. اگر علم داشتند؛ علمِ جهت دار داشتند، ممکن نبود که منحرفین بتوانند آن ها را به یک جهتی که برخلاف این مسیری است که مسیر خود ملت است، تجهیز کنند».
توجه به بُعد معنوی جامعه (تزکیه)
یکی از اهداف انقلاب اسلامی، توجه به بُعد معنوی جامعه و تزکیه افراد است. کمال مطلوب انقلاب ما، در آن است که جامعه از زنگار جهل و بی خبری پاک گردد تا آگاهانه مسؤولیت خود را درک کند و در مسیر صراط مستقیم، و به دور از هرگونه انحراف اخلاقی گام بردارد. از این رو، در قانون اساسی برخی از وظایف دولت جمهوری اسلامی ایران چنین بیان شده است:
ایجاد محیط مساعد برای رشد فضایل اخلاقی براساس ایمان و تقوا و مبارزه با کلیه مظاهر فساد و تباهی؛ بالا بردن سطح آگاهی های عمومی در همه زمینه ها با استفاده صحیح از مطبوعات و رسانه گروهی و وسایل دیگر؛ آموزش و پرورش و تربیت بدنی رایگان برای همه، در تمام سطوح و تسهیل و تعمیم آموزش عالی؛ و تقویت روح بررسی و تتبع و ابتکار در تمام زمینه های علمی، فنّی، فرهنگی و اسلامی از طریق مراکز تحقیق وتشویق محققان.
خدمت به قشر محروم جامعه
یکی از اهداف انقلاب اسلامی، خدمت به مستضعفان و قشر محروم جامعه است. رهبر معظم انقلاب در این زمینه می فرمایند: «حامیان اصلی انقلاب اسلامی، طبقه محرومند که باید مورد توجه خاص برای خدمت قرار بگیرند؛ به دو دلیل: اولاً، چون احتیاجاتشان بیش تر است و عدل این را اقتضا می کند، و ثانیا چون آن ها پشتیبانی شان از نظام جدّی تر و همیشگی تر است و از اول این جور بوده است. توی جبهه ها چه کسانی بودند؟ نسبت ها را ملاحظه کنید. خیلی از این پول دارها، از این مرفهین جامعه، از این بی دردها و بی احساس ها، هشت سال جنگ آمد و رفت و این ها جنگ را حس نکردند. همان غذا، همان راحتی، همان
آرامش و چهار روز هم اگر شهر مورد تهاجمی بود، سوار ماشینشان می شدند و می رفتند یک جای دیگر و راحت استراحت می کردند و نفهمیدند بر سر این مملکت چه گذشت».
اصلی ترین اهداف انقلاب اسلامی
احترام به کرامت انسانی، احیای تفکر عقلانی در حوزه معرفت دینی، نفی اندیشه جدایی دین از سیاست و علم، بازگشت به هویّت دینی و فرهنگی، احیا و اصلاح باورهای مذهبی، مقدّم داشتن منافع جمعی به جای منفعت طلبی های فردی، ایجاد وضع مناسب برای رشد مادّی و معنوی انسان ها و سرانجام، عزّت امت اسلامی، از اصلی ترین اهداف انقلاب اسلامی است. در حقیقت وجه غالب انقلاب، کوشش در راه زنده نگه داشتن فرهنگ و تمدن اسلامی و تشکیل حیات طیبه در عصر حاکمیت کفر و الحاد است.

دفتر فرهنگ دانشگاه اسلامي شازند

 

 


 

عکس روز

o8.jpg

خدمات اینترنتی

 

نظرسنجی

نظر شما درباره راه اندازی سایت چیست؟

خوب - 15.6%
بسیار عالی - 21.2%
معمولی - 12.7%
بی اهمیت - 50.5%
رای گیری برای این نظرسنجی به پایان رسیده است فعال: 28 جون 2013 - 00:00
 
کلیه حقوق وب سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد شازند می باشد. طراحی و برنامه نویسی: ارقام پرتال